blue lagoon islandia

Blue Lagoon – ceny, praktyczne informacje. Czy warto ją odwiedzić?

Blue Lagoon (Błękitna Laguna) jest jednym z 25 współczesnych cudów świata. Są tacy, którzy są nią rozczarowani i tacy, których zachwyca. Jest przy tym dość drogą atrakcją Islandii. Co sprawia, że to luksusowe spa jest tak wyjątkowe? Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Blue Lagoon na Islandii.

Blue Lagoon to jedna z najpopularniejszych atrakcji Islandii. Są turyści, którzy przylatują na Islandię z drugiego końca świata, tylko na 1-2 dni tylko po to, by zanurzyć się w mleczno-błękitnych wodach tego niezwykłego kąpieliska. i nic dziwnego. Piękna, ciepła woda o niezwykłym kolorze, kontrastująca z czarnymi polami lawy wokół to niezwykłe zjawisko. Woda w basenie utrzymuje się przez cały rok w temperaturze 39°C, dzięki czemu jest idealna do kąpieli nawet zimą.

blue lagoon ceny

Blue Lagoon znajduje się na niezwykle aktywnym sejsmicznie półwyspie Reykjanes w południowo-zachodniej Islandii, 20 minut drogi od międzynarodowego lotniska w Keflavík, na które przylatują samoloty z Polski. Krater wulkanu Gelingadalir, który po wybuchu 19 marca stał się atrakcją turystyczną na Islandii, znajduje się 15 minut drogi (plus dojście) od Blue Lagoon. Stolica Islandii, Reykjavík, jest oddalona od kąpieliska o 45 minut drogi. Dlatego wizytę w Blue Lagoon warto zaplanować jako pierwszy punkt programu po przylocie na Islandię lub ostatnią atrakcję przed opuszczeniem kraju.

blue lagoon islandia

Blue Lagoon jest znana na całym świecie. National Geographic uznał ją za jeden z 25 współczesnych cudów świata, a Condé Nast Traveler umieścił na liście 10 najlepszych SPA na świecie. Atrakcja stała się tak popularna, że aby się do niej dostać się, trzeba zarezerwować wejście z kilkudniowym, a w sezonie nawet kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Turystów nie zraża nawet cena – od 185 zł za wstęp do kąpieliska po nawet ponad 2000 złotych za wizytę w SPA. Ceny różnią się w zależności od dnia i godziny. W cenie wstępu do laguny jest maseczka krzemionkowa i drink w basenowym barze. Czas spędzany w lagunie jest nielimitowany.

Atrakcja powstała w 1976 roku obok elektrowni geotermalnej Svartsengi. Woda zawiera naturalne minerały o dobroczynnym działaniu dla skóry. Jest bogata w krzemionkę, zawiera też chlorek, wapń, siarkę, węglan i magnez. W kompleksie poza basenem i SPA znajduje się luksusowy hotel, kawiarnia, restauracja i sklep, w którym można kupić produkty do pielęgnacji skóry z minerałami z Blue Lagoon.

blue lagoon islandia ceny
Islandia wycieczka – objazd wyspy Błękitna Laguna, Półwysep Reykjanes, Islandia. Fot: The Blue Mermaid Travel

Najważniejsze informacje o Blue Lagoon:

  • Błękitna Laguna to luksusowe baseny i SPA na Islandii, które są otwarte przez cały rok (czas otwarcia w pandemii Covid-19 zmienia się).
  • Możesz wybierać między pakietem komfort, premium lub Retreat SPA.
  • Minimalny wiek wymagany do wejścia do Błękitnej Laguny to dwa lata, a wstęp jest bezpłatny dla dzieci w wieku od 2 do 13 lat.
  • Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Zalecamy rezerwację z kilkudniowym, a w sezonie nawet większym wyprzedzeniem.
  • Najlepszą porą na wizytę jest wieczór. Latem można się wtedy cieszyć długim dniem, a zimą zorzą polarną.
najlepsze atrakcje na islandii

Blue Lagoon – ceny, praktyczne informacje. Czy warto ją odwiedzić?
Przewiń na górę