blue lagoon islandia atrakcje

Atrakcje na Islandii

Zarezerwuj z nami najlepsze atrakcje na Islandii. Obsługa w języku polskim – doradzimy co wybrać i zarezerwujemy Ci dogodny termin. Za nasze usługi nie pobieramy od ciebie żadnych opłat ani prowizji! Dzięki nam zaoszczędzisz czas na poszukiwaniach i dowiesz się, jakie najlepsze atrakcje na Islandii warto odwiedzić, a jakie lepiej sobie odpuścić.

Najlepsze atrakcje na Islandii

KĄPIEL W BLUE LAGOON
CZAS: NIEOGRANICZONY

MIEJSCE: REYKJANES
CENA: 14.490 ISK

Błękitna Laguna (Blue Lagoon), uznana przez National Geographic za jeden z 25 współczesnych cudów świata, to najpopularniejsza atrakcja na Islandii i nietrudno zrozumieć dlaczego! Piękna mlecznoniebieska woda otoczona czarnym polem lawy to widok nieziemski. Laguna ma idealną temperaturę do kąpieli, średnio 39°C, i wysoką zawartość dobroczynnych minerałów – zawiera krzemionkę, chlorek i wapń. W wodzie występują również śladowe ilości siarki, węglanu i magnezu. W cenie wstępu jest ręcznik, maseczka krzemionkowa i drink w barze w basenie.
Więcej informacji o Blue Lagoon znajdziesz TUTAJ.

islandia baseny
Blue Lagoon to jeden ze współczesnych cudów świata.

REJS PO LAGUNIE LODOWCOWEJ
CZAS: ok. 1 GODZINA

MIEJSCE: JÖKULSÁRLÓN
CENA: OD 6.700 (AMFIBIA) DO 14.900 (SZYBKA ŁÓDŹ) ISK

Jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie to Laguna Lodowcowa. Cofający się od pół wieku jęzor lodowca odsłonił głęboki fiord, po którym pływają góry lodowe. To spektakularny plener filmów o przygodach Jamesa Bonda i Lary Croft. Ogromne bryły tysiącletniego lodu, uwięzione na ciasnej przestrzeni laguny powoli roztapiają się, a pomiędzy nimi baraszkują foki. Spokojna powierzchnia fiordu pozwala podpłynąć bliżej do niebezpiecznych (na morzu) gór lodowych.
Poziom trudności: łatwy; język: angielski

laguna lodowcowa najlepsze atrakcje na islandii
Rejs po lagunie lodowej, gdzie kręcono Jamesa Bonda.

REJS W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW
MIEJSCE: REYKJAVÍK, HÚSAVÍK
CZAS: ok. 3 GODZINY

CENA: 11.490 ISK

U zachodnich i północnych wybrzeży Islandii mieszają się ciepłe i zimne prądy, co przyciąga stada największych morskich ssaków. Podczas wycieczki wypływamy na wody oceanu, by zobaczyć w środowisku naturalnym największe ssaki świata, a także delfiny, orki, a w sezonie również maskonury. Rejsy widokowe odbywają się na kutrach rybackich, szybkich motorówkach i pontonach Zodiak. To niezwykłe przeżycie, połączenie z naturą, porusza najczulsze struny w sercu.
Poziom trudności: łatwy; w cenie wyposażenie: kombinezony; język: angielski

rejs wieloryby islandia
Rejs w poszukiwaniu wielorybów.

WYPRAWA DO TUNELU LAWOWEGO
MIEJSCE: REYKJANES
CZAS: ok. 1 GODZINA

CENA: 8.400 ISK

Podczas wyprawy zobaczymy od środka tunel powstały po przepłynięciu płynnej magmy. Lawa o temperaturze 1200 stopni Celsjusza zawiera pierwiastki chemiczne, które w kontakcie z tlenem barwią skałę w niezwykły sposób. Tunel lawowy zwiedzamy z przewodnikami, którzy są rekrutowani wśród geologów i wulkanologów, więc można liczyć na ogromną porcję wiedzy i ciekawe historie.
Poziom trudności: umiarkowany; w cenie wyposażenie: kaski, latarki; język: angielski

Islandia wycieczka – objazd wyspy
Eksploracja tunelu lawowego.

EKSPEDYCJA DO TUNELU LODOWEGO
MIEJSCE: HÚSAFELL
CZAS: ok. 4 GODZIN

CENA: 24.900 ISK

Tunel w lodowcu Langjökull to największa tego typu budowla stworzona przez człowieka. Specjalnym pojazdem lodowcowym przystosowanym do pokonywania nawet czterometrowych szczelin ruszymy na szczyt lodowca, skąd zejdziemy pod lód na godzinny trekking z przewodnikiem, by oglądać szczeliny, żyły wodne, młyny lodowcowe, a także ślady po dawnych erupcjach wulkanów. W cenie wycieczki jest napój i słodka przekąska.
Poziom trudności: umiarkowany; w cenie wyposażenie: kombinezony i lodowe ochraniacze na buty; język: angielski

najlepsze atrakcje na Islandii lodowiec
Największy na świecie tunel lodowy.

WYPRAWA DO WNĘTRZA WULKANU
MIEJSCE: REYKJANES
CZAS: ok. 6 GODZIN

CENA: 47.000 ISK

Wybierz się do wnętrza uśpionego wulkanu Þríhnúkagígur i zjedź windą wgłąb krateru. To przeżycie nieporównywalne z niczym. Aby móc doświadczyć tego cudu, potrzebujesz jedynie chęci odbycia umiarkowanej 45-50-minutowej wędrówki aby dojść do krateru i odwagi do zjechania 120 metrów na dno krateru. Trekking na wulkan jest integralną częścią wycieczki, nie tylko ze względu na zapierającą dech w piersiach scenerię, ale także dlatego, że jest to jeden z dwóch sposobów dotarcia do podstawy wulkanu. Inną opcją jest użycie helikoptera. W cenie wycieczki jest sycąca tradycyjna islandzka zupa mięsna, kawa i herbata.
Poziom trudności: umiarkowany; w cenie wyposażenie: kaski, uprzęże; język: angielski

Zjazd windą do wnętrza wulkanu.

NURKOWANIE MIĘDZY PŁYTAMI TEKTONICZNYMI
MIEJSCE: ZŁOTY KRĄG
CZAS: ok. 1,5 GODZINY

CENA: 34.990 ISK

Jezioro Þingvallavatn w Parku Narodowym Þingvellir, który znajduje się na liście UNESCO, leży na styku płyt kontynentalnych – amerykańskiej i euroazjatyckiej. Zejście pod wodę w tym miejscu to marzenie każdego miłośnika nurkowania. Krystalicznie czysta woda pozwala na obserwację skalnych kolumn, tuneli i pionowych ścian płyt kontynentalnych. Szczelina powstała w 1789 roku w wyniku trzęsień ziemi towarzyszących ruchowi płyt tektonicznych. Miejsce nurkowania jest dokładnie tam, gdzie spotykają się oba kontynenty i oddalają się od siebie o około 2 cm rocznie. To jedyne miejsce na świecie, w którym można nurkować lub snorkować bezpośrednio w szczelinie między dwiema płytami tektonicznymi. Do nurkowania z certyfikowanym instruktorem potrzebna jest licencja (możliwe zrobienie kursu na miejscu) i opinia lekarza. Możliwy też snorkeling – bez pozwoleń i w niższej cenie.
Poziom trudności: wymagający; w cenie wyposażenie: sprzęt nurkowy; język: angielski

Nurkowanie między płytami tektonicznymi.

DEGUSTACJA ISLANDZKICH PRZYSMAKÓW
MIEJSCE: REYKJAVÍK
CZAS: ok. 1 GODZINA
CENA: 12.000 ISK

Skosztuj tradycyjnych islandzkich przysmaków w plenerze, na polu lawowym. Spróbuj lokalnego trunku Brenivinn, zwanego Czarną Śmiercią, a jeśli masz odwagę – zjedz islandzką przekąskę – Hákarla, czyli zgniłego rekina, który fermentuje przez trzy miesiące zakopany w ziemi, przez co traci toksyczne właściwości. Degustacji towarzyszą opowieści przewodnika o kuchni, historii i zwyczajach islandzkich. Dzięki temu jest to przeżycie nie tylko kulinarne, ale i kulturowe.
Poziom trudności: łatwy; język: polski

Degustacja islandzkich przysmaków.
Degustacja islandzkich przysmaków i rozmowa o kulturze i zwyczajach.

WIDOKOWY LOT HELIKOPTEREM
MIEJSCE: REYKJAVÍK
CZAS: D0 2 GODZIN
CENA: OD 55.000 ISK

Wybierz się na widokowy lot helikopterem nad Islandią. Jedne z najpopularniejszych wycieczek to lot nad Reykjavíkiem, Geothermal Tour – lot nad krainą gorących źródeł, a także Fire&Ice która, obejmuje lot i dwa lądowania, jedno na lodowcu i jedno na wulkanie.

Loty helikopterem nad Islandią.

Zobacz ofertę naszych wycieczek Islandia Self Drive i w swoim tempie poznawaj najlepsze atrakcje na Islandii.

Przewiń na górę