zespół the blue mermaid travel

Poznaj ekipę LUNDI TRAVEL

jokulsarlon sergiusz pinkwart
Sergiusz Pinkwart prowadzi wyprawy LUNDI TRAVEL.

Pracujemy w branży turystycznej już w drugim pokoleniu. Turystykę mamy więc we krwi. Organizujemy wyprawy do krajów nordyckich i innych bliskich nam krajów. Czyli do miejsc na świecie, które dobrze znamy i bardzo lubimy. Nie jeździmy wszędzie, lecz specjalizujemy się w kilku wyselekcjonowanych kierunkach. Dzięki temu wiemy, jakimi prawami rządzi się dane miejsce, jak bezpiecznie się po nim poruszać, śledzimy nowości, znajdujemy okazje, i możemy zaprosić Was do wspólnej podróży przetartymi przez nas szlakami.

Jesteśmy obecni na wszystkich najważniejszych imprezach turystycznych w Polsce i za granicą. Jesteśmy uczestnikami, a często także prelegentami największych Międzynarodowych Targów Turystycznych oraz konferencji turystycznych. Bierzemy także udział w organizowanych przez branżę turystyczną akcjach charytatywnych. Sezon turystyczny to tylko wierzchołek góry lodowej, bo kiedy wracamy z trasy, nawiązujemy kontakty branżowe z partnerami, jeździmy na konferencje i wyjazdy studyjne, by poznawać nowe destynacje, rozwiązania i możliwości.

Magdalena Pinkwart odpowiada za rezerwacje i logistykę.

To specjaliści z wieloletnim stażem, ludzie z pasją, którzy kochają pokazywać świat. Wśród naszych przewodników są fotograf i znawca Afryki Dominik Skurzak, właściciel biura wypraw do Afryki Africa Point. Autorka pierwszego polskiego przewodnika ilustrowanego po Wyspach Owczych, a także pierwsza i jedyna licencjonowana polska przewodniczka na archipelagu Sabina Poulsen, a także doskonali przewodnicy i znawcy Islandii, Aleksandra i Piotr Juczcic, autorzy bloga Z Archiwum Podróżnika. Nasze wycieczki prowadzą piloci, z którymi współpracujemy od lat, i którzy doskonale sprawdzili się już w wielu sytuacjach. To także wyjątkowi ludzie, którzy znają destynację od podszewki – spędzają tam dużą część roku, lub mieszkają na co dzień.

zespół the blue mermaid travel
Sergiusz Pinkwart i zespół LUNDI TRAVEL na naszym stoisku na międzynarodowych targach turystycznych World Travel Show.

Nasze drugie życie? Dziennikarze i podróżnicy

Magdalena i Sergiusz Pinkwart z dziećmi Wilhelmem i Larą w telewizji.

Nasza działalność w turystyce odbywa się na wielu polach. Poza organizowaniem wyjazdów jesteśmy autorami przewodników National Geographic, za które otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Magellana. Nasze relacje z podróży można czytać m.in. w magazynach: National Geographic Traveler, Harpers Bazaar, Viva! i wielu innych. Od lat jesteśmy także ekspertami radia i telewizji w dziedzinie turystyki. Kilkukrotnie zostaliśmy laureatami nagrody za najlepsze publikacje turystyczne przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter. Od ponad 20 lat pracujemy w mediach, od 10 lat prowadzimy bloga Keep Calm and Travel, na którym opisujemy nasze podróże z dziećmi i zamieszczamy praktyczne porady.

Zapraszamy na wyjazdy z LUNDI TRAVEL!

lundi travel wycieczki na islandię
nagroda magellana
Przewiń na górę