Bezpieczne podróże w czasie pandemii COVID

Bezpieczne podróże w czasie pandemii COVID to nasz priorytet. Ale organizowanie wypraw pod presją i w zmieniających się warunkach to dla nas nic nowego. Wiemy, że w turystyce trzeba mieć zawsze plan A, B i C. Teraz mamy także plany D, E i F.

sergiusz pinkwart islandia
Sergiusz Pinkwart, współwłaściciel i pilot LUNDI TRAVEL.

Podróże w czasie pandemii COVID-19 to wyzwanie dla uczestników i organizatorów wypraw. Na naszych oczach podróżowanie zmieniło się i zapewne już nigdy nie będzie takie samo. W LUNDI TRAVEL szybko dostosowaliśmy się do tej nowej podróżniczej rzeczywistości, i nawet w sezonie 2020, kiedy większa część świata była niedostępna, z powodzeniem i bezpiecznie realizowaliśmy wycieczki na niezwykle bezpieczną pod względem zagrożenia COVID-19 Islandię. Dziś także na bieżąco obserwujemy zmieniające się przepisy i restrykcje i dopasowujemy się elastycznie do nowej sytuacji. Nie jest to dla nas nic nowego, wszak od lat organizujemy wyjazdy na Islandię, gdzie ziemia drży, a wulkany są wyjątkowo aktywne, dlatego organizacja wycieczek w tej części globu wymaga doświadczenia, elastyczności i odporności na stres. Wiemy, że w turystyce trzeba mieć zawsze plan A, B i C. Teraz mamy także plany D, E i F. Jak zawsze stawiamy na bezpieczeństwo i otwartą komunikację z Wami. Dlatego zawczasu dowiecie się, co się dzieje, jak zmieniają się przepisy i jak w danej sytuacji działamy. My przedstawimy wszystkie za i przeciw, a ostateczną decyzję podejmiemy wspólnie. Nasze kierunki – Islandia i Wyspy Owcze należą do najbezpieczniejszych na świecie jeśli chodzi o liczbę zakażeń COVID-19. Nie ma tam poważnych ograniczeń, obowiązku noszenia maseczek czy poważnych restrykcji. W skali Europy czy świata to absolutna oaza spokoju, a wyjątkowo niska gęstość zaludnienia w każdym z tych miejsc powoduje, że na wyprawie będziemy w naturalny sposób zachowywać znacznie większy dystans społeczny niż na co dzień.

Jak wyglądają nasze podróże w czasach COVID?

 • Śledzimy na bieżąco komunikaty z ministerstw zdrowia poszczególnych krajów i jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami na miejscu.
 • Przekazujemy najświeższe informacje naszym Uczestnikom i odpowiadamy na pytania – mailowo, telefonicznie lub na przedwyjazdowych spotkaniach organizowanych przez aplikację Zoom.
 • Do standardowego Listu Pilota, który wysyłamy do każdego z naszych Uczestników przed wyprawą (informacje o destynacji, lokalne zwyczaje, pogoda, odpowiednia odzież czy sprzęt) dołączamy informacje o aktualnych obowiązujących przepisach dotyczących przeciwdziałania epidemii w kraju, do którego się wybieramy.
 • Zachęcamy naszych Uczestników do zrobienia testu na COVID-19 przed wyjazdem z Polski.
 • Podróżujemy w bezpiecznych, małych grupach, maksymalnie do 8 osób.
 • Szukamy połączeń lotniczych z możliwie najmniejszą liczbą przesiadek.
 • Kiedy tylko jest to możliwe, korzystamy z prywatnego transportu i własnej floty samochodów i busów.
 • W naszych środkach transportu zapewniamy dostęp do płynów odkażających dłonie.
 • Zachęcamy do używania maseczek, jeśli to konieczne.
 • Unikamy dużych skupisk ludzkich oraz tłocznych miejsc (to nie jest jakoś szczególnie trudne na Islandii czy Wyspach Owczych)
 • Wybieramy dobre i sprawdzone hotele, które przestrzegają reżimu sanitarnego.
 • Zapewniamy noclegi w pokojach maksymalnie dwuosobowych, a jednocześnie dajemy naszym Uczestnikom możliwość rezerwacji pokoi jednoosobowych.
 • Nasi piloci i przewodnicy są zaszczepieni i przechodzą regularnie testy na COVID-19.

Przewiń na górę