wyspy owcze wycieczka sabina poulsen

Wyspy Owcze – wycieczka na zjawiskowy archipelag

Wycieczka na Wyspy Owcze będzie spotkaniem z nieokiełznaną naturą, prostotą wyspiarskiego życia i jednymi z najbardziej malowniczych widoków na świecie. Archipelag na Północnym Atlantyku został uznany przez National Geographic za najbardziej niepowtarzalne krajobrazowo wyspy na Ziemi. Na 18 wulkanicznych skrawkach lądu żyje 50 tys. mieszkańców i dwa razy tyle owiec. Podczas wycieczki na Wyspy Owcze przejedziemy wzdłuż i wszerz główne wyspy archipelagu Wysp Owczych. Będziemy poruszać się malowniczymi, wysokogórskimi drogami i wąskimi tunelami przeszywającymi piętrzące się skały lub zanurzającymi się pod powierzchnię oceanu. Zatrzymamy się, by fotografować owce spacerujące pomiędzy tradycyjnymi domkami krytymi torfem i nieraz zachwycimy się potężnymi górami i błękitnymi fiordami. Wybierzemy się także na spektakularne, zamieszkałe przez maskonury klify.

Zobacz film z wycieczki po Wyspach Owczych z naszą przewodniczką Sabiną Poulsen:

Programy LUNDI TRAVEL na Wyspy Owcze:

Wyspy Owcze leżą w Europie Północnej, na Północnym Atlantyku, mniej więcej w połowie drogi między Islandią a Norwegią (równoleżnikowo) i Islandią a Szkocją (południkowo). Najbliższy ląd to wyspa Rona w archipelagu Szkockich Hybrydów, 257 km na południe od Wysp Owczych. Archipelag ma powierzchnię 1399 km² (czyli ponad 10 razy mniejszą, niż województwo małopolskie) i 1117 kilometrów linii brzegowej. Wyspy Owcze należą do krajów nordyckich i są zależnym terytorium Danii. Flaga Wysp Owczych to czerwono-niebieski krzyż nordycki na białym tle.

Wyspy Owcze wyglądają jak ostre szczyty gór wystające prosto z morza. Ciemne, bazaltowe skały porośnięte są soczyście zieloną trawą. Brzegi są bardzo strome i skaliste. Duże wrażenie robią wodospady spływające wprost do oceanu i spektakularne klify wystrzelające z wody na kilkaset metrów w górę. Enniberg na wyspie Viðoy, to najdalej na północ wysunięty punkt Wysp Owczych, który jest jednocześnie najwyższym klifem w Europie, sięgającym na wysokość 754 m n.p.m.

Przewiń na górę