islandia wycieczka z przewodnikiem, najlepsze atrakcje islandii

Islandia – bajkowa wyspa lodu i ognia

Wyobraź sobie największe atrakcje Islandii – dymiące pola geotermalne, strzelające w niebo gejzery, potężne lodowce i huczące wodospady w cieniu potężnych wulkanów. Bezkresne tysiącletnie pola lawowe, wiatr, który oczyszcza umysł i widoki, które koją duszę. Islandia, uważana za jedno z najciekawszych miejsc na ziemi, jest najmłodszym obszarem naszego kontynentu, dlatego możemy tam na własne oczy zobaczyć procesy, jakich nie sposób już obserwować w innych częściach świata. Leży dokładnie na szczelinie Grzbietu Śródatlantyckiego, jest więc niezwykle aktywna geologicznie – jest na niej wiele czynnych wulkanów, liczne gorące źródła oraz strzelające w powietrze gejzery. Wyspa jest świątynią natury i oazą spokoju. Zajmuje obszar wielkości 1/3 powierzchni Polski, lecz zamieszkuje ją zaledwie 330 tys. osób. Podczas naszych wypraw odwiedzamy Reykjavík – najbardziej na północ wysuniętą stolicę świata, Złoty Krąg z największymi atrakcjami Wyspy Lodu i Ognia, wulkaniczny Półwysep Reykjanes z dymiącymi polami siarki, geotermalnymi źródłami, tunelami lawowymi i najsłynniejszym kąpieliskiem Islandii – słynną Błękitną Laguną i wiele innych niezwykłych miejsc.

Zobacz film o Islandii autorstwa naszych przewodników Aleksandry i Piotra:

Wyprawa na Islandię, to okazja, żeby zobaczyć potężne lodowce (w tym trzeci co do wielkości na świecie Vatnajökull), zupełnie nierealne formacje wulkaniczne, potężne kratery, skalne zamki, dzikie, gorące rzeki, malownicze kaniony i tysiące zachwycających wodospadów. Podczas naszych wypraw odkrywamy tajemnicze islandzkie sagi, kąpiemy się w gorącym basenie u stóp czynnego wulkanu, pijemy whisky z 1000-letnim lodem, poznajemy emocjonującą historię i fascynującą kulturę.

Najodważniejsi mają okazję zjechać wgłąb krateru, przeprawiać się przez szczeliny lodowe pancernym pojazdem lodowcowym, skosztować lokalnego przysmaku – zgniłego rekina i popić go lokalnym trunkiem, Czarną Śmiercią.

Dostępne programy LUNDI TRAVEL na Islandię:

Islandia Classic – wycieczka dookoła wyspy to idealny program dla tych, którzy chcą w krótkim czasie zobaczyć jak najwięcej. Podczas intensywnego programu przemierzamy duże bezkresne przestrzenie i zwiedzamy wszystkie najważniejsze atrakcje Wyspy Lodu i Ognia, poznajemy jej historię, legendy i tajemnice. Na koniec intensywnego zwiedzania mamy rozkoszny dzień na relaks i odnowę biologiczną w gorących basenach termalnych.

Islandia – wycieczka dookoła wyspy PREMIUM to idealny program dla tych, którzy chcą w krótkim czasie zobaczyć jak najwięcej, a przy tym cenią komfort i wygodę. Podczas intensywnego programu przemierzamy duże bezkresne przestrzenie i zwiedzamy wszystkie najważniejsze atrakcje Wyspy Lodu i Ognia, poznajemy jej historię, legendy i tajemnice. Na koniec intensywnego zwiedzania mamy rozkoszny dzień na relaks i odnowę biologiczną w gorących basenach termalnych. Przez cały pobyt mieszkamy w dobrej klasy hotelach, które zapewnią Ci relaks i odpoczynek po pełnym wrażeń dniu.

Wycieczka Islandia KIDS – wyprawa z dziećmi to najciekawsza przygoda i fascynująca lekcja geografii, geologii, historii i biologii w jednym. A przy tym podróż do krainy Wikingów, elfów i trolli. Islandia jest najmłodszym obszarem naszego kontynentu, dlatego możemy tam na własne oczy zobaczyć procesy, jakich nie sposób już obserwować w innych częściach świata. Islandia leży dokładnie na szczelinie Grzbietu Śródatlantyckiego, jest więc niezwykle aktywna geologicznie – jest na niej wiele czynnych wulkanów, liczne gorące źródła oraz strzelające w powietrze gejzery. Są tu także potężne lodowce, zupełnie nierealne formacje wulkaniczne, dzikie gorące rzeki, malownicze kaniony i tysiące zachwycających wodospadów.

Islandia SPA to wyjazd po zdrowie i urodę do jednego z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na świecie. Islandia – należąca do Europy wyspa leży na granicy Oceanu Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego, nieco na południe od koła podbiegunowego.

Morsowanie na Islandii to program, który łączy kąpiele w lodowatej wodzie, wygrzewanie się w saunie i gorących źródłach i poznawanie kultury nordyckiej. Zobaczymy dymiące pola geotermalne i poczujemy zapach rozgrzanego wnętrza ziemi. Odwiedzimy strzelające w niebo gejzery, huczące wodospady w cieniu potężnych wulkanów i bezkresne tysiącletnie pola lawowe. Poczujemy lodowate zimno Atlantyku i gorące wody termalnej rzeki, a także wiatr, który oczyszcza umysł. Przeżyjemy imprezę integracyjną na polu lawowym i degustację islandzkiego przysmaku – zgniłego rekina oraz trunku zwanego Czarną śmiercią. Zwiedzimy Reykjavík i będziemy polować na swetry islandzkie w sklepach i galeriach najdalej na Północ wysuniętej stolicy świata.

Islandia dla zaawansowanych to propozycja dla tych, którzy Islandię już znają, ale chcieliby dotrzeć do miejsc, w którym udało się być nielicznym podróżnikom. Albo dla tych, którzy chcą poszerzyć swój program zwiedzania.

Islandia Self Drive to pomysł na samodzielną, ale bezpieczną wyprawę. Islandia to piękny kraj, ale bez jego dobrej znajomości i właściwego przygotowania, zorganizowanie wycieczki na wyspę wcale nie jest łatwe. Z naszym wsparciem zwiedzisz wyspę bezpiecznie i nie ominiesz żadnej atrakcji. Warto sprawdzić na czym polega Islandia Self Drive, bo wybierając taką opcję możesz naprawdę sporo zaoszczędzić!

Przewiń na górę