islandia hofsos

Islandia – najlepsze baseny i SPA

Islandia – baseny i spa z wodą termalną z gorących źródeł to jedna z atrakcji, które przyciągają tu turystów. Które z nich warto odwiedzić podczas podróży?

1. Mývatn Nature Bath
SPA w dzikim krajobrazie północnej Islandii, nad jeziorem Mývatn. Absolutny hit według większości uczestników wyprawy Islandia Classic.

islandia baseny

2. Blue Lagoon
Najpopularniejsze i największe kąpielisko na Islandii. Położenie blisko międzynarodowego lotniska w Keflaviku sprawia, że doskonale nadaje się jako pierwszy lub ostatni punkt programu podczas każdej wizyty na Wyspie Ognia i Lodu.

islandia baseny

3. Hofsós
Niewielki, ale raczej lokalny ciepłe kąpielisko nieopodal Hólar na północy Islandii. Zdecydowanie ma najpiękniejszy widok na fiord i góry. Rekomendowany podczas realizacji programu Islandia dla zaawansowanych lub Self Drive.

Hofsos islandia baseny

4. Fontana Laugarvatn
Tysiąc lat temu w wodach tutejszego jeziora Islandczycy przyjęli chrzest. Być może dlatego, że znajdują się tu, na brzegu wspaniałe, gorące źródła. Kąpielisko sąsiaduje z chłodnym jeziorem i szczyci się naturalną sauną podgrzewaną przez gorące źródła. Uczestnicy wyprawy Islandia Classic mogą tu zatrzymać się podczas zwiedzania Złotego Kręgu.

5. Krauma
Nowy obiekt SPA wybudowany przy największych gorących źródłach na Islandii, na wschód od Borgarnes.

islandia baseny
islandia wycieczka lundi travel

6. Seljavallalaug
W cieniu potężnego wulkanu Eyjafjallajökull znajduje się dzikie darmowe kąpielisko z lat ’20 XX wieku. Dojście do basenu wymaga 20-minutowego trekkingu. Na miejscu warunki są bardziej niż spartańskie, ale widoki – za milion dolarów. 

islandia gorące baseny

7. Secret Lagoon
Najstarsze naturalne kąpielisko na Islandii, otwarte w 1891 roku we Flúðir, pomiędzy Selfoss, a wodospadem Gullfoss. Coś dla szukających nietuzinkowych miejsc uczestników wypraw Self Drive.

8. Vök Bath
Nowoczesne SPA położone NA jeziorze Lagarfljot w Egilsstaðir. Idealne miejsce na zakończenie długiego, letniego dnia po przejechaniu pustynnej północno-wschodniej Islandii podczas wyprawy Classic. 

islandia baseny

9. Gorąca Rzeka
Naturalny potok górski o temperaturze ponad 35 C. Zjawiskowe widoki na szczyty okalające rozległą halę. Trekking z Hveragerði w obie strony to ok. 3h. Propozycja dla wytrawnych piechurów. Program Islandia dla Zaawansowanych.

10. Drangsnes
Wanny z gorącą wodą i pięknym widokiem w maleńkiej wiosce we Fiordach Zachodnich.

drangsnes hotpot
Islandia – najlepsze baseny i SPA
Przewiń na górę